Archiwum 22 marca 2011


stronki
Autor: kamilaborkowska
Tagi: strony internetowe  
22 marca 2011, 07:54

 

W dzisiejszych czasach obok tworzenia różnego rodzaju stron internetowych pojawiają się liczne problemy z tym związane, które bardzo często ciężko rozwiązać i doprowadzić do wyjaśnienia. strony internetowe WWW wymaga nie lada umiejętności związanych z omijaniem różnego rodzaju pułapek, które są przed nami stawiane. Pod tym względem tworzenie stron WWW należy do bardzo trudnych elementów sztuki informatycznej, które są znane i łatwe dla osób mających spory zasób wiedzy na temat funkcjonowania poszczególnych stron internetowych. Podczas tworznie stron WWW możemy napotkać na różnego rodzaju problemy, które wynikają z różnego rodzaju materii. Do jednych z typowych materii problemów przy tworzeniu poszczególnych witryn należy bez wątpienia zagrożenie ze strony wirusów i Trojanów. Jest to bardzo duży problem, z którym moderatorzy poszczególnych stron WWW mają problemy z usunięciem danych przeszkód. Wirusy i Trojany stanowią jeden z największych problemów, które dziś panują w Internecie. Są to problemy z którymi nierzadko mają także problemy różnego rodzaju programy antywirusowe, które z zasady powinny zapobiegać poszerzaniu się plagi tego typu wirusów w Internecie. Kolejnymi problemami przy tworzeniu stron WWW są także różnego rodzaju ograniczenia, jakie muszą być zachowane by dana strona poprawnie funkcjonowała. Przy małych serwerach a dużej ilości osób, która odwiedza daną stronę internetową, owa witryna działa źle i ma problemy z wydolnością. Pod tym względem wymagane jest posiadanie odpowiedniego mocnego serwera, który pozwoli nam na sprawne funkcjonowanie oraz korzystanie z danej strony internetowej. Innymi problemami, które być może są mniej bolesne niż poprzednie jest bez wątpienia nieustanny napływ różnego rodzaju reklam, które otwierają się przy uruchamianiu danych stron. Są one uciążliwe i bardzo często denerwują osoby, które nie lubią tego typu reklam, a istnieje spora grupa osób, których dane reklamy denerwują i doprowadzają do zdenerwowania, gdyż natłok tych reklam jest ogromny.

strony internetowe

walutka
Autor: kamilaborkowska
Tagi: kantor a4  
22 marca 2011, 07:53

 

Dolar amerykański zaliczył nowe czteromiesięczne minimum w stosunku do euro, jak okazało się, że ceny ropy skoczyły blisko 107 dolarów za baryłkę. kantor a4 Znów wzrosły obawy inwestorów, którzy spodziewają się, że skutki wzrostu cen energii negatywnie wpłyną na wzrost gospodarczy na świecie i na kształt polityki walutowej.

Dalszy wzrost niepokojów na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej oraz fakt geograficznego rozmieszczenia rezerw ropy naftowej oznacza, że byłoby nierozsądne oczekiwać, że ceny energii w najbliższym czasie szybko ustąpią. Wciąż najważniejsze bitwy między siłami płk Moammar Kadafi i rebeliantami w najważniejszych miastach na wybrzeżu Libii podbijają ceny ropy.

Biorąc pod uwagę, że głównym przedmiotem obaw inwestorów pozostaje fakt, że niepewność polityczna obejmuje obecnie kraje odpowiedzialne za ponad 50% globalnych rezerw ropy naftowej, najbardziej racjonalnym podejściem będzie skupienie się na tych państwach, które dysponują wysokim poziomem rezerw oraz posiadają zdrową równowagę eksportu i stabilną sytuację polityczną. Mowa tutaj o m.in. dolarze kanadyjskim.

Z kolei euro po sięgnięciu najwyższego poziomu od listopada, zaliczyło niewielką korektę notowań. Powód? Obniżenie o trzy klasy ratingu długu Grecji. Dodatkowo należy zauważyć, że koszt długu publicznego Portugalii wciąż rośnie, dlatego wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że naród będzie musiał korzystać z europejskiego funduszu ratowania. To może rozczarować rynek, dlatego będzie to stanowić duże wyzwanie dla euro w najbliższym czasie.

Sytuacja techniczna parze EUR/USD w dalszym ciągu pozostaje bez zmian. Akcja popytowa wyraźnie zwolniła tempo, ale nie zmienia to faktu, że nadal pozostajemy w trendzie wzrostowym. Linia trendu wzrostowego i wsparcie w rejonie 1,3890 pozostaje nienaruszone, dlatego jest szansa w dłuższej perspektywie na kolejny kontratak ze strony popytowej. Dopóki utrzymujemy się nad poziomem wsparcia 1,3890, dopóty kontynuacja tendencji wzrostowej do 1,4180 w dłuższym horyzoncie czasowym jest prawdopodobna. W krótkim horyzoncie czasowym możliwe jest pogłębienie korekty spadkowej do 1,3890.

Odmienna sytuacja występuje na rynku GBP/USD. W ciągu ostatniej sesji kurs zaliczył głęboką korektę spadkową. W najbliższych godzinach handlu powinien nastąpić test wsparcia 1,6140. Jeżeli poziom wsparcia zostanie obroniony to będzie to oznaczać, że wzrosty nie uległy jeszcze zakończeniu i kontynuacja tendencji wzrostowej notowań do 1,6260 będzie prawdopodobna. W przeciwnym wypadku(po pęknięciu poziomu 1,6140) możliwe jest dalszy spadek kursu do 1,6030.

Na rynku USD/JPY w najbliższych godzinach handlu powinna dominować strona popytowa. Wsparcie - 82,20 zostało wprawdzie przełamane, ale ten fakt nie zniweczył bykom całkowicie planów. W ujęciu krótkoterminowym możliwy jest ponowny powrót w rejon 83,00, ponieważ obraz techniczny sugeruje, że byki nie powiedziały ostatniego słowa.

kantor a4

zabezpiecz isę
Autor: kamilaborkowska
Tagi: ubezpieczenia bolesławiec  
22 marca 2011, 07:52

 

Ryzyko towarzyszy nam bez przerwy i jest związane z działaniami, które podejmujemy. Można wyróżnić dwa rodzaje ryzyka, spekulatywne i czyste. ubezpieczenia bolesławiec Pierwsze z nich jest rezultatem działań, które podejmujemy w nadziei, że przysporzą nam korzyści, chociaż mogą również powodować straty (np. zakup akcji na giełdzie). W takich sytuacjach ryzyko jest najczęściej, mniej lub bardziej, świadomie podejmowane przez nas.  Są też zdarzenia losowe, od nas niezależne lub przez nas nie zamierzone, których skutki mogą wywołać jedynie straty (np. wypadek samochodowy, pożar), wówczas jest to ryzyko czyste. Nie zawsze nasze indywidualne działania są w stanie zredukować takie ryzyko (np. rozważna jazda samochodem, sprawne wyposażenie gaśnicze), a jego skutki częstokroć przewyższają bieżące oszczędności. Dlatego w przypadku ryzyk czystych często korzysta się z ubezpieczenia oferowanego przez ubezpieczycieli. Produkty ubezpieczeniowe bazują na mechanizmie rozproszenia ryzyka i dotyczą zdarzeń przyszłych. Przyszłość z punktu widzenia jednostki jest mało przewidywalna. Trudno jest przewidzieć czy w kolejnym roku zdarzy nam się pożar domu. Jednak to, co trudno przewidzieć dla jednostki, z dość dużą dozą pewności można określić dla zbiorowości, czyli np. liczbę pożarów domów w Polsce rocznie. Taka wiedza pozwala przewidzieć wysokość środków potrzebnych do sfinansowania tych niekorzystnych zdarzeń. Jeżeli powyższą kwotę rozdzielimy na wszystkich (lub dużą część) członków zbiorowości to obciążenie będzie stosunkowo niewielkie w stosunku do potencjalnych strat jednostki, jak również zapewnimy, że nikt z tej wspólnoty nie ucierpi finansowo (poza kosztami składki) w związku z pożarem domu. Taką wspólnotę nazywamy wspólnotą ryzyka a opisaną metodę finansowania negatywnych skutków, ubezpieczeniem.

Należy zauważyć i podkreślić, że składka w ubezpieczeniu jest uzależniona od ryzyka, a ryzyko od prawdopodobieństwa i wartości potencjalnej straty. Ubezpieczony, który jest w stanie obniżyć prawdopodobieństwo lub wysokość strat może liczyć na niższą składkę. Powyższa zależność sprawia również, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe ryzyko i w konsekwencji wyższa składka. Indywidualizacja składki zapobiega antyselekcji, która może występować w sytuacji uśrednienia składki. Antyselekcja polega na tym, że osoby, których ryzyko jest niższe od przeciętnego rezygnują z ubezpieczenia uznając je za nieopłacalne, natomiast osoby z wyższym poziomem ryzyka pozostają. To powoduje, że szkodowość dla wspólnoty ryzyka staje się wyższa niż dla całej populacji i istnieje potrzeba podwyższenia składki. Po podwyżce również może się okazać, że osoby, których ryzyko jest niższe od przeciętnego dla wspólnoty ryzyka rezygnują z ubezpieczenia uznając je za nieopłacalne, natomiast osoby z wyższym poziomem ryzyka pozostają.

Wysokość składki jest w dużej mierze uzależniona od wielkości i charakteru ryzyka, które ma być przedmiotem ubezpieczenia. Jednak obecna częstość zdarzeń i ich rozmiar nie jest jedynym kryterium obliczania wysokości składki. Ważne są również cechy ryzyka, które mają wpływ na dokładność w oszacowaniu potencjalnych świadczeń ubezpieczeniowych. Ryzykiem zakładu ubezpieczeniem jest powstanie sytuacji, w której faktyczna szkodowość, stosunek wypłaconych świadczeń do otrzymanych składek, jest wyższa od zakładanej przy określaniu wysokości składek ubezpieczeniowych. Dlatego istotne jest, aby ryzyko było przewidywalne, czyli zakład ubezpieczeń na podstawie przeszłych zdarzeń powinien być w stanie z dużym prawdopodobieństwem określić częstość i rozmiar przyszłych szkód.

ubezpieczenia bolesławiec

wrotki
Autor: kamilaborkowska
Tagi: drzwi   drzwi wrocław  
22 marca 2011, 07:51

 

Epoka drzwi typowych dla poszczególnych rodzajów pomieszczeń dawno już minęła. Teraz mamy wprost nieograniczone możliwości wyboru ich wzorów, faktur i kolorów. Dostępne w handlu drzwi różnią się także budową, materiałem, z jakiego zostały wykonane, wymiarami, sposobem otwierania i wykończeniem powierzchni.

Materiały  Najczęściej drzwi wykonuje się z płyt MDF. Do wytwarzania drzwi stosuje się drewno lite lub klejone warstwowo. Drewno klejone jest bardziej popularne, zarówno dzięki dobrym parametrom technicznym, jak i niższej cenie.

Współczesna technika klejenia warstwowego pozwala bowiem na budowę wytrzymałej i odpornej na paczenie się konstrukcji drzwi. Najczęściej stosowane przez producentów gatunki drewna to sosna, dąb, buk, mahoń i jesion.

Płyty drewnopochodne. Są to gładkie lub tłoczone płyty wiórowe albo pilśniowe – zwykłe, MDF i HDF. Na drzwi najczęściej stosuje płyty MDF (twarde) i HDF (bardzo twarde).

Różnią się one sposobem wytwarzania oraz gęstością, od której zależą walory użytkowe gotowych drzwi – im gęstość materiału jest większa, tym mniej się one paczą.

Gęstość płyt MDF wynosi od 650 do 850 kg/m3, a podstawowym surowcem do ich produkcji są włókna drewna świerkowego lub sosnowego. Płyty HDF zaś mają gęstość powyżej 850 kg/m3 (o ok. 50% większą niż lite drewno) i wytwarza się je ze zrębków drewna. Płyty MDF i HDF są lżejsze od litego drewna i bardziej od niego odporne na pękanie oraz rozszczepianie.  (fot. Villa Glass Studio)

Szkło. Stosuje się jako wypełnienie w drzwiach płytowych. Wykorzystuje się szkło przezroczyste, półprzezroczyste, matowe, barwione, witrażowe lub ornamentowe zwykłe, hartowane i klejone.

Coraz większą popularnością cieszą się pełne drzwi szklane – taflę szkła zabezpieczają jedynie wąskie ramy aluminiowe lub drewniane; możliwe jest wykonanie bez ram: taflę ujmują jedynie zawiasy i tzw. pochwyt, stosowany zamiast klamki. Aby takie drzwi były bezpieczne w użytkowaniu, używa się na nie szkła hartowanego lub klejonego. Jeśli szyba ulegnie stłuczeniu, szkło hartowane rozsypie się na kawałki o nieostrych brzegach. Jeśli zaś będzie ze szkła klejonego, folia zabezpieczająca zapobiegnie rozsypaniu się szyby na kawałki.

Najczęściej drzwiami nazywa się samo ich skrzydło. Tymczasem są one zbudowane z kilku części, których liczba i rodzaj zależą od przeznaczenia oraz sposobu otwierania drzwi.

Klasyczne jednoskrzydłowe drzwi wewnętrzne uchylne składają się ze skrzydła, ościeżnicy i okuć.

drzwi

czysto
Autor: kamilaborkowska
Tagi: pranie dywanów  
22 marca 2011, 07:46

 

Podstawową cechą określającą jakość dywanu jest ilość punktów ( lub pęczków) na metr kwadratowy. Można by ją porównać do „rozdzielczości” dywanu – im większa tym lepsza. pranie dywanów W najprostszym tłumaczeniu jest to ilość pojedynczych widocznych włosów dywanu na jeden metr kwadratowy jego powierzchni. Standardem dla dywanów gładkich jest ilość punktów w granicach 150 – 500 tysięcy, co pozwala się cieszyć jego miękkością i już daje wyraźny wzór. Gęste dywany jedwabne lub wiskozowe mogą mieć nawet dwa miliony punktów co pozwala uzyskać wzór dywanu zbliżony wręcz do malowanego obrazu. Im grubsze jednak włókno, tym trudniej zmieścić dużą liczbę punktów na określonej powierzchni. I tak np. dywany shaggy o bardzo grubej nitce runa będą miały około 50 tyś punktów na metr kwadratowy. I choć nie uzyska się już na nich tak dokładnego wzoru, to nadal będą miękkie i puszyste – co jest ich podstawową zaletą. Kolejną ważną cechą dywanów jest waga na metr kwadratowy. I tu jest bardzo podobnie – im ona wyższa tym dywan masywniejszy, bardziej miękki i teoretycznie lepszy. Wiąże się ona bezpośrednio z ilością pęczków, wysokością runa oraz grubością nitek runa. Im te wartości wyższe, tym dywan lepszy jakościowo. Jakość dywanu zależy też bezpośrednio on rodzaju włókna z jakiego jest wykonany. Tu możemy wyróżnić dywany z włókien naturalnych takich jak wełna, jedwab czy bawełna, lub włókien sztucznych np. polipropylen, akryl, wiskoza i wiele innych. Różnorodność tych cech i możliwość ich modyfikacji, pozwala na stworzenie ogromnej ilości kombinacji jakości. Poniżej zostały wymienione podstawowe typy dywanów z wyróżnieniem rodzaju runa i sposobu tkania oraz składu runa.

RODZAJE ZE WZGLĘDU NA SKŁAD RUNA

B. Dywany heatsetowe

- sztuczne włókno dobrej jakości (ulepszony polipropylen)

- dywany z wysokim runem – mogą przypominać wełnę

- najpopularniejsze wśród sztucznych dywanach

- nie tracą kolorów

- są sprężyste

- odporne na tarcie i ścieranie

- nie atakują ich mole

B. Dywany fryzowane

- sztuczne włókno bardzo dobrej jakości (ulepszony hss)

- bardzo popularne wśród sztucznych dywanów

nie tracą kolorów

- są bardzo sprężyste

- odporne na tarcie i ścieranie

- łatwe w konserwacji

- nie atakują ich mole

B. Dywany poliamidowe

- są odporne na ścieranie

- nie udeptują się

- łatwe do utrzymania w czystości

- nie atakują ich mole

- nie elektryzują się

B. Dywany poliestrowe

- miękkie w dotyku

- wytrzymałe na zgniecenia i skręcanie

- nie odkształca się

B. Dywany akrylowe

- miękkie w dotyku, podobne do wełny

- dobre właściwości izolacji cieplnej

- odporne na działanie bakterii, enzymów i pleśni

-odporne na działanie substancji chemicznych

- mają wysokie runo

- łatwe w czyszczeniu

- mogą tracić kolory

- w stanie mokrym nie tracą wytrzymałości

- miękkie, ale nie udeptują się

B. Dywany wiskozowe

- sztuczne włókno wysokiej jakości

- gęste i lekkie

- kolory uzyskują duży połysk

- są śliskie i wykazują wrażenie wilgotne

- odporne na zabrudzenia

B. Dywany bawełniane

- naturalne włókno dobrej jakości

- antystatyczne

- nie tracą kolorów

- mechacą się i szybciej się niszczą niż inne dywany

- odporne na zabrudzenia

B. Dywany wełniane

- naturalne włókno bardzo wysokiej jakości

- są bardzo miękkie i miłe w dotyku

- antystatyczne, nie elektryzują się

- mogą uczulać

- sprężyste, nie odkształcają się

- są odporne na zabrudzenia                                          

- wpływają na mikroklimat w pomieszczeniu (pochłaniają nadmiar wilgoci, a gdy jest sucho oddają ją otoczeniu)

- stanowią dobrą izolacje termiczną

- wyciszają wnętrze, pochłaniają dźwięki i hałas

- duża trwałość kolorów

- pylenie, w pierwszych miesiącach użytkowania uwalnia się z nich runo

B. Dywany jedwabne

- naturalne włókno najwyższej jakości

- pochodzenia zwierzęcego – przędza uzyskiwana z kokonu

- antystatyczne

- gęste i lekkie

- kolory uzyskują duży połysk

- są śliskie i wykazują wrażenie wilgotności

- odporne na zabrudzenia

pranie dywanów